PowerPoint kaalulangus, Vaskuliitide radioloogiline diagnostika

Proovige harjutusi, näiteks pildikollaaži, kus klõpsate nupule Lisa menüü "Pilt", et ühendada slaidil olevad pildid või Squiggle'i tööriist, mis on leitud Shapesi kollektsioonist, et joonistada enda kujundeid. Shulma S et al. Mõõdikute kasutamise kohta kliinilises praktikas igapäevatöös ei õnnestunud tõendusmaterjali leida. Kesksagara sündroom Seeninfektsioonid Kasvajad Veriköha põhjustavad haigused II Primaarsed bronhogeensed vähid köha, kerge rindkerevalu Metastaaside korral harva Healoomulised kasvajad adenoomid, kartsinoid Veriköha põhjustavad haigused III Kardiovaskulaarsed põhjused Mitraalstenoos vasaku koja-vatsakese vahelise suistiku ahenemine või mitraalklapi pudulikkus kopsukongestsioon e. Söö tervislikke teravilju.

Presentation on theme: "Vaskuliitide radioloogiline diagnostika"— Presentation transcript: 1 Vaskuliitide radioloogiline diagnostika Maksim Zagura IV aasta resident 2 Vaskuliit Vaskuliit Protsess, mida iseloomustab veresoonte põletik ja nekroos, millega kaasneb tavaliselt veresoone valendiku vähenemine ja isheemilised nähud veresoone poolt varustatavates kudedes Stenoos või oklusioon Aneurüsm Isheemia Veritsus Histoloogiliselt on iseloomulik endoteelirakkude turse, erütrotsüütide ekstravasatsioon, veresoone seina infiltratsioon granulotsüütide ja lümfotsüütidega ning fibrinoidne nekroos Intima paksenemine Media nekroos Sanders JS et al.

Kaalulangus pikaajalise dieediplaani kaudu Parim hea tervise jaoks

Nephron Clin Pract PowerPoint kaalulangus Intima paksemine, media ja adeventiitsia nekroos Fibroos 4 Immuunkomplekside tekkega seotud väikeste veresoonte vaskuliidid Henoch-Schönleini purpur IgA vaskuliit Krüoglobulineemiline vaskuliit Keskmise suurusega veresoonte vaskuliit Nodoosne polüarteriit Kawasaki haigus ANCA PowerPoint kaalulangus väikeste veresoonte vaskuliidid Mikroskoopiline polüangiit Wegeneri granulomatoos granulomatoos polüangiidiga Churg-Straussi sündroom eosinofiilne granulomatoos polüangiidiga Suurte veresoonte vaskuliit Temporaalarteriit hiidrakuline arteriit Takayasu arteriit ANCA - neutrofiilide tsütoplasma vastased antikehad Jennette JC et al.

Nat Rev Rheumatol ; — N Engl J Med ; 50— Salvarani C et al.

Nat Rev Rheumatol ; 8: — Tugev valu paremal temporaalsel, mälumislihaste nõrkus, nägemishäired. Hauenstein C et al. Rheumatology ; — Mõlemapoolselt jälgitav pindmiste temporaalarterite seina paksenemine PowerPoint kaalulangus kontrasteerumine. Temporaalarteri histoloogiline preparaat. Endoteelirakkude turse ja neutrofiilne infiltratsioon.

Vaatused: Väljavõte 1 Tõendusmaterjali kokkuvõte kliiniline küsimus 3 Kas kõigil ülekaalulistel või rasvunud lastel kaasates pereliikmed ja täiskasvanutel tuleb eluviisi nõustamisel parema tulemuse saavutamiseks hinnata motivatsiooni ja eluviisi muutmise valmisolekut standardiseeritud meetodiga vs. Leidub erinevaid motivatsiooni ja eluviisi muutmise valmisolekut hindavaid mõõdikuid, mida on testitud reliaabluse ja valiidsuse suhtes ning kasutatud uuringutes. Enamasti on koostatud ja uuringutes kasutatud mõõdikud loodud transteoreetilise mudeli ingl k Transtheoretical Model alusel, mis käsitleb muutmiseks valmisolekut ja muutuste staadiume: plaanide-eelne või eelkaalumise staadium Precontemplationplaanide pidamise või kaalumisstaadium Contemplationettevalmistuse staadium Preparationettevõtmise või tegevuse staadium Action ja muutuste säilitamise staadium Maintenancemõnikord lisatakse ka tagasilanguse staadium Relapse. Samas ei õnnestunud PowerPoint kaalulangus tõendusmaterjali, kus võrreldaks mõõdiku kasutamist anamneesi võtmisega või mitte kasutamisega. Mõõdikute kasutamise kohta kliinilises praktikas igapäevatöös ei õnnestunud tõendusmaterjali leida.

Ness T et al. Semin Arthritis Rheum ; — Radiographics ; — Seinapidine paksenemine kopsuarterites mõlemapoolselt, mis ulatub segmentaararteriteni. Aneurüsmid aordikaare piirkonnas.

PowerPoint kaalulangus Kaalulangus 2 kuud parast kartumist

Loricera J et al. Katabathina VS et al. Ise on valu vastu võtnud käsimüügiravimeid, neist leevendust ei ole saanud. Iiveldust, oksendamist ega kõhulahtisust ei esinenud.

Paremal TM-liigese alusi näha 1x2 cm armkude, palpatsioonil valutu paranenud furunkel. Kaasuvana hüpertooniatõbi, II tüüpi diabeet. TÜK 20 aastane mees Kõhuaordi sein muutuse kõrgusel paksenenud, esinevad seinapidised lubinaastud. Võetud verekülvid.

Slaidi sisestamine ei ole aga ainus protsess, mida saate PowerPointi abil teha. PowerPointi esitluse elektroonilised slaidid sobivad hästi ka muudele harjutustele. Mõtle PowerPointile oma isiklikku treeningsüsteemi, et parandada ennast või teisi digitaalse slaidiesitlusega.

Alustatud AB ravi: tbl. Metronidazoli mg x 3. TÜK 21 aastane mees Patsient on palavikuvaba.

Toitumishäiretega seotud endokriinsed muutused

Kõht käib läbi. Düsuurilisi vaevusi ei esine. Tehti korduv KT-uuring kõhukoopast ja vaagnast. Saatediagnoosid: Mesenteriaaltromboos? KT dünaamikata võrreldes eelmise KT-ga.

leukeemiad

Kõht on pinges. TÜK 22 aastane mees Ümbritsev rasvkude on vedelikuga infiltreeritud, jälgitavad on reaktiivsed lümfisõlmed, mis on võrreldes KT-uuringuga suurenenud.

PowerPoint kaalulangus Rasva kaotus on lihtne

TÜK 24 aastane mees Vahetati AB ravi: oksatsilliin 2g x 6. Fikseeritud exitus letalis. Lahang: Kõhuaordi seinas neeruarteritest distaalsemal on rebend pikkusega 3 cm. Retroperitoneaalses koes ja kõhuaordi ümber rohkelt imbibeerunud mustjapunaseid verehüübeid.

Kokid värvuvad siniselt. Rohke neutrofiilne infiltraat kõhuaordi seinas ja ümbritsevas rasvkoes. Ühine maksaarter ja ka põrnaarter arteriaalses faasis ei tule nähtavale. Maks kontrasteerub portaalveeni süsteemi kaudu. Paremahümatoosses faasis põrna kontrasteerumist ei esine.

PowerPoint kaalulangus Slimming valge puksid

PERH 29 aastane poiss Tr. Kõhukoopast eemaldati ~4,5 liitrit verd. Pärast operatsiooni oli patsient üliraskes seisundis: süstoolne vererõhk 25 mmHg, pupillid maksimaalselt laienenud. Osakonnas tekkis südame seiskus. Elustamine ebaefektiivne. Fikseeritud surm. Pagnoux C et al.

  • Praegu eavad paljud noored kaalulangetamie eemärke.
  • Keha treener 15-minutilise rasvapoleti
  • Liisi Talv, Ia radioogia resident.

AMS-i harudes on mitmeid aneurüsme. Niudesoole varustavate harude distaalsetes osades on oklusioonid. Seljavalu, hematuuria, proteinuuria. Howard T et al. Tech Vasc Interv Radiol ; — Stanson AW. Autoimmunity Reviews ; — Shulma S et al.

Isiklikud esitlused

Khanna G et al. Alustati antiagregantravi aspiriini ja klopidogreeliga. Mõlemad aneurüsmid sisaldavad trombimasse. Prijic C et al. Tromimassid on lüüsunud.

  • Presentation on theme: "Vaskuliitide radioloogiline diagnostika"— Presentation transcript: 1 Vaskuliitide radioloogiline diagnostika Maksim Zagura IV aasta resident 2 Vaskuliit Vaskuliit Protsess, mida iseloomustab veresoonte põletik ja nekroos, millega kaasneb tavaliselt veresoone valendiku vähenemine ja isheemilised nähud veresoone poolt varustatavates kudedes Stenoos või oklusioon Aneurüsm Isheemia Veritsus Histoloogiliselt on iseloomulik endoteelirakkude turse, erütrotsüütide ekstravasatsioon, veresoone seina infiltratsioon granulotsüütide ja lümfotsüütidega ning fibrinoidne nekroos Intima paksenemine Media nekroos Sanders JS et al.
  • 20 paeva paastumise kaalulangus
  • Vaatused: Väljavõte 1 Kopsuhaiguste tähtsamad sümptomid Alan Altraja, TÜ Kopsukliinik Kopsuhaiguste peamised sümptomid Köha, hingeldus, veriköha, rindkerevalu Peamisi põhjusi tervishoiuteenuste poole pöördumiseks maailmas 2.

LAD aneurüsm on sama suurusega. Hiliskontrasteerumine südame tipus ja vasaku vatsakese eesseinas. RCA Prijic C et al. Jennette JC et al. RadioGraphics ; — Kuuendal haiguspäeval tekkis tugev, hootine kõhuvalu. Hiidrakuline granulomatoos-nekrootiline süsteemne vaskuliit PowerPoint kaalulangus neutrofiilide vastaste antikehade cANCA tiitri tõus Soodustavad tegurid: ülemiste hingamisteede ägedad infektsioonid, kokkupuude kemikalidega Pb, Hgvereülekanne, perekoondlik eelsoodumus Granuloom 1.

Paremal alaväljas 2 ümarvarju läbimõõtudega 7cm ja 3cm. Mediastinumis on lümfisõlmed läbimõõduga kuni 12 mm. TÜK 48 Transtorakaalne biopsia parema kopsu ülasagaras paiknevast koldest.

Presentation on theme: "Vaskuliitide radioloogiline diagnostika"— Presentation transcript:

Veresoonte seintes näha lümfotsütaarne põletikuinfiltraat. Histoloogilise leiu ja immuunhistokeemiliste uuringute alusel on tegemist nekrootilise mädase põletikulise protsessiga, kus säilinud residuaalsed alveolaarsed struktuurid. Maliigset kasvajalist protsessi diagnoosida ei saa. Transtorakaalne biopsia parema kopsu ülasagaras paiknevast koldest. Ravi statsionaaris S. Parem bronhiaalpuu ii.

PowerPoint kaalulangus Puhkuse kaalulangus motivatsioon

Vasakul B suistiku limaskest hüpereemiline, kaetud miliaarsete granuloomidega. PERH 50 aastane naine Vasaku kopsu ülasagaras ulatusega kopsu hiilusesse on tsentraalse lagunemisega lisamass mõõtmetega 6 x 7,3 x 6,6 cm.

Viktoriinid ja testid

PERH 51 aastane naine Histoloogiline leid Preparaadis domineerib nekrootiline detriit, mille hulgas eristuvad histiotsüütide fookused.

Nekroosi hulgas leidub hajusalt püknootiliste tuumadega põletikulise atüpismi tunnustega epidermoidseid rakke, neutrofiile ja makrofaage. Jääb kahtlus granulomatoossele põletikule.

PowerPoint kaalulangus rasva poletamine ampull

Vasaku kopsu ülasagara eesmises segmendis tsentraalse lagunemisega lisamass 3,2x3,7x4,1cm, mis võrreldes eelmise KT-uuringuga mõõtmetelt vähenenud. Lisamassi ümber vähest ebakorrapärast kopsukoe tihenemist.

Patsiendi enesetunne hea. Palavikud kadunud. Vereanalüüsides põletikuleid puudub.